2 dubna, 2020

32. Kudlanky

V rámci naší celoroční činnosti si měříme síly v různých disciplínách, které zkoušejí naší fyzickou zdatnost jakož i znalosti či logické uvažování. Během roku se také snažíme plnit úkoly z naší skautské Stezky, která nám pomáhá rozvíjet naše schopnosti v různých oblastech.

Naše činnost sestává ze tří částí – schůzek, výprav a tábora. Schůzky se konají každý týden v naší karlínské klubovně, z důvodu poměrně vysokého počtu dětí jsme rozděleni na dvě družiny a scházíme se tedy dvakrát týdně. Každá schůzka je věnována jednomu tématu (např. zdravovědě, šifrám, historii skautingu), o kterých se učíme pomocí tematických her. Schůzky jsou otevřené komukoliv, vždycky je možné se po předchozí domluvě přijít nezávazně podívat.

Přibližně jednou měsíčně jezdíme o víkendu na výpravy, ať už celovíkendové nebo jednodenní. V teplejších měsících se vypravujeme většinou na putovní výpravu pod stan nebo třeba pod převis. Tradiční výpravy pro nás jsou jednak zahajovací výprava, v rámci které mezi sebe vítáme nové členky a členy a zimní výprava po Praze, kdy jdeme buď lézt na stěnu, nebo bruslit a večer pak hrajeme deskové hry.

Završením skautského roku je tábor, který si zajišťujeme převážně vlastními silami, včetně stavby a vaření. Na táboře hodně sportujeme, hrajeme hry v lese i na louce, věnujeme se i netradičním rukodělným technikám a nechybí ani klasická debatní posezení u ohně. Etapová hra nám umožňuje vžít se každý rok do jiné role. V minulých letech jsme si tak společně vyzkoušeli, jaké je to být mafiány, dobyvateli či pomáhat Dalajlámovi utéct z Tibetu.

Stručný seznam našich táborových etapových her za posledních pár let naší činnosti:

• 2020 – Piráti
  • 2021 – Staré řecké báje